Tým
DS Hnízdečko

Příjemné tety, které sdílí nadšení, lásku a respekt k dětem.

Děti vedeme k lásce a respektu, podporujeme jejich samostatnost a rozvoj.

Náš tým tvoří ženy, které milují a obdivují děti. Většinou nás poznáte tak, že se na každé dítě smějeme, bereme ho za ruce, mazlíme nebo na něj minimálně mluvíme, a to i v případě, že není naše.

Jiní dospělí z nás občas kvetou, protože rády zpíváme, tancujeme (kdekoliv a kdykoliv) a místo nových bot se koukáme na pomůcky, nápady na pinterestu,  nové knihy a vzdělávací semináře. Radujeme se z každého pokroku, nevadí nám utírat slzičky a dát hřejivou náruč.

Lucie Zamrazilová

vedoucí dětských skupin Hnízdečko a hnízdečko 2

Čtyři roky byla lektorkou kurzů pro děti od 3 měsíců do tří let a pořadatelkou seminářů pro rodiče, ale lákalo jí být u další etapy dětství malých kluků a holek, a tak založila dětskou skupinu Hnízdečko 1 a 2 v Neuměřicích.
Nepřestává jí udivovat dětská samostatnost, spontánnost, moudrost a laskavost. Je nadšenec do vzdělávání a vymýšlení aktivit pro děti.

Kamča

teta u soviček

Kamila je žena se srdcem na dlani. V předchozím zaměstnání se starala o předškoláky, kteří to neměly ve svém vývoji a vlastně ani v životě snadné. Díky své dceři se ale vydala do jiné věkové kategorie dětí, která jí teď zajímá více

Lucka

teta u soviček

Lucka dokáže přenést své nadšení nejen na děti, ale i dospělé. Snaží se, aby program byl vždy něčím zajímavý, nový. Díky svému synovi kouká na dětský svět s velkým respektem a pokorou. 

Lenka

teta u soviček

Lenka má tři děti, takže všechna naše ptáčata vzala velmi přirozeně a laskavě pod svá křídla. Zachovává klidnou hlavu, pomáhá dětem s řešením jejich starostí a velmi pěkně je vede k lásce k přírodě i sobě samým. 

Eliška

teta u kolibříků

Eliška je milovník dětí a pejsků. Má zkušenosti z táborů a animátorských programů, kde měla na zodpovědnost velký počet dětí různých věkových skupin. Ráda pro děti vymýšlí program, má radost, když se jim něco povede a utěší je, když se jim zrovna nedaří. Zachovává klidnou hlavu a pro hezká slova nejde daleko. 

Kamča

teta u kolibříků

Kamča je velice citlivá a chápající teta. Nejvíce jí baví výtvarná výchova a hraní na nástroje. Nevadí jí ani plenky, dudlíky ani slzičky. 

Občas se také můžete setkat se zastupujícími tetami Eliškou, Giselou a Katkou. 

S rodiči i pro rodiče

V Hnízdečku klademe důraz na spolupráci s rodiči. Komunikaci bereme jako základ, jak u dětí, tak u dospělých. Rodinné prostředí dítěte vnímáme jako prioritní, a tak se snažíme být dobrým parťákem a rádcem. Vzájemným respektem a spoluprací si přejeme zajistit dítěti, aby se v dětské skupině cítilo dobře a aby se mohlo co nejefektivněji rozvíjet v sociální i vzdělávací rovině.

Proto se jednou za 3 měsíce se sejdeme tváří v tvář (ať už osobně nebo online) a popovídáme si o vašem dítěti a jeho pokrocích, odpovíme na vaše otázky, vyslechneme si nápady i připomínky.

Po celý rok budou probíhat akce, které jsou určené nejen rodičů dětí z dětské skupiny, ale i rodičům blízkého okolí. A pokud byste se čirou náhodou na nich nepotkali s rodiči dětí, kteří jsou kamarádi vašeho syna nebo dcery, nevěšte hlavu. Máme pro vás nachystaný tzv. seznamovák, který probíhá jednou ročně.

Na jaké akce se můžete těšit

Na jaře a podzim se můžete těšit na Vítání jara a Uspávání broučků, které si mohou užít nejen rodiče a děti z naší dětské skupiny, ale i rodiče z blízkého okolí. V zimě a létě pořádáme soukromé akce jako je Vánoční spirála a Zahradní slavnost.

V průběhu roku se snažíme obohatit program dětí o kroužek smyslohraní a tanečků, divadelní představení, vystoupení různých zvířátek. 

Čím nás můžete podpořit

Přejeme si, aby se u nás cítili dobře nejen děti, ale i dospěláci. Budeme rádi, když se budete podílet. Třeba na vybavení center dle informací od samotných tet (možná se vám doma bude válet nevyužitá stolička a nám se zrovna bude na něco hodit).

Rádi si poslechneme, když přijdete popovídat či ukázat, co zajímavého děláte v pracovním i volném čase a nebo vás napadne, co bychom měli v rámci denního programu s dětmi dělat.

Pokud i víte o někom zajímavém nebo o netradiční akci, která by nám pomohla obohatit trávení času v naší skupině, budeme vděční za tipy.

Na oplátku vám nabízíme nejen zajímavé akce, ale i semináře, které mohou probíhat živě, ale i online. Naše teta Lucka vám může předat své bohaté zkušenosti a znalosti v oblastech jako je odplenkování, komunikace, emoční inteligence, rozvoj jemné motoriky, čtenářské gramotnosti i pohybového rozvoje.

Jsme prostě fajn školka pro děti i rodiče.
Stavte se nás poznat.

Zažij školku na vlastní kůži

Pokud si nejste jistí, jak vaše dítě školku zvládne nebo chcete na vlastní kůži zažít, jak ve školce probíhá den, přihlašte se na některý termín akce ZAŽIJ ŠKOLKU.

Přejít na začátek